تبلیغات
ما هستیم با ولایت تا شهادت - هشت سال افراط در خدمت به مردم
لینک دوستان
آخرین مطالب
دیگر موارد
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


پایگاه دانشجویان انقلابی
هشت سال افراط در خدمت به مردم
نویسنده : شاهین شکوهی
یکشنبه 1 دی 1392

نقدی بر گزارش صد روزه رئیس دولت تدبیر و امید

هشت سال افراط در خدمت به مردم

8 سالی که آقایان به آن برچسب افراط میزنند؛ همان دولتی بر سر کار بود که به فرموده رهبری قطار انقلاب را به ریل خود برگرداند؛ قطاری که طی 16 سال به تدریج از مسیر اصلی خارجش کرده بودند.

اما شاید از چسباندن برچسب افراط به دولت های نهم و دهم از جهتی درست باشد!بله دولت نهم و دهم در خدمت رسانی افراط شد!تمام تلاش دولت در این 8 سال در جهت خدمترسانی به مردم به کار گرفته شد. همان مردمی که در دولت های سازندگی و اصلاحات توجه چندانی به آن ها نمی شد.در حالی که در دولت اقای احمدی نژاد بزرگترین طرح های عمرانی به انجام و به بهره برداری رسید.مردم، قبل از دولت احمدی نژاد؛ دیدن یک رئیس جمهور از نزدیک را حتی در مخیله خود هم تصور نمی کردند اما احمدی نژاد حتی به روستاهای دورافتاده هم سفر کرد و با روستاییان از نزدیک دیدار کرد.

مردمی که وقتی به سیاست های تعدیل اقتصادی هاشمی اعتراض کردند در قزوین، اسلامشهر ،مشهد و ... به رگبار تیربار و گلوله بسته شدند.هاشمی در نمازجمعه به صراحت صحبت از مانور تجمل به میان می آورد و دولت وی مروج اشرافیگری و تجمل پرستی بود.عده ی قلیلی روز به روز بر ثروتشان افزوده می شد در حالی که وضعیت اقتصادی  اکثریت مردم روز به روز بد تر می شد.
بیش از دو میلیون واحد مسکن مهر در این دولت ساخته شد؛ که دولت های قبل حتی در رویا هم چنین چیزی را تصور نمی کردند.

باندبازی های سیاسی و فضای بسته ی دولت های قبل در 8 سال دولت احمدی نژاد دیده نشد و چهره های جوان و تازه روی کار آمدند و از توان آنها در جهت پیشرفت نظام استفاده شد.در دولت های نهم و دهم بسیاری از افراد توانمند و البته ناشناخته روی کار امدند و از توانشان استفاده شد در حالی که در دولت های قبل حلقه های بسته مدیریتی بر کشور حاکم بود؛ چنان که در دولت جدید هم که به نوعی ان را ادامه دهنده دولت سازندگی میدانند؛ جوان گرایی به آرمان تبدیل شده حلقه های بسته مدیریتی احیا شده اند؛ به طوری که متوسط سن وزارا 60 سال است!!

آقایان روشنفکرنما، مدعی نقد پذیری هستند در حالی که خودشان اصلا مشی نقد پذیری ندارند. در دوران هاشمی رفسنجانی با منتقدان به شدت برخورد و حتی کارشان به زندان می کشید.

لیبرالیسم فرهنگی دوران جناب هاشمی را هم از خاطر نبرده ایم که آنقدر که به هدف‌های اقتصادی و رشد و رونق بازار و تجارت و تهییج سرمایه‌ها اهمیت داده شد و فرهنگ به انزوا رانده شد وهیچگونه برنامه ریزی ای در زمینه فرهنگی انجام نشد.

دوران آقای خاتمی، گل سرسبد اصلاحات را هم یادمان نرفته است؛ روزنامه های زنجیره ای که اعتقادات اصیل دینی مردم را زیر سوال میبردند و فرهنگ ضد دینی را در جامعه ترویج می کرد.ند.البته شاید تعریف آقایان اصلاح طلب از واژه"آزادی بیان" را بشود به طور عیان در دوران اصلاحات دید که با بی شرمی تمام حتی به خدا هم اهانت می شد و صحت قرآن را زیر سوال می بردند؛ بگذریم از اینکه چه کسانی در این نشریات قلم می زدند.

طعم تلخ تعلیق تاسیسات هسته ای و محور شرارت شدن ایران را هم فراموش نکرده ایم.

خاطره خوش نقد پذیری آقای خاتمی را هم در یاد داریم که در دانشگاه تهران به چه نحو دانشجویان منتقد را تهدید به اخراج از سالن کردند.

خب فعلا از این ها می گذرم و مبح اصلی باز می گردم؛ هرچند تاریخ اقدامات ننگین این دولت ها را در خود جای داده است و امکان بازگشت به تاریخ هر لحظه برای ما میسر است.

جناب دکتر روحانی؛ رئیس جمهور محبوبمان در گزارش صد روزه دولت تدبیر و امید؛ به نوعی از دولت های نهم و دهم سیاه نمایی کردند و اینگونه القا کردند که دولت کشور را ویرانه تحویل ایشان داده است!!!

باید  به طور تیتر وار دستاوردهای دولت نهم و دهم را  به صورت زیر بیان کنم؛ البته برخی اقدامات مهم را:

-در بحث مردمی کردن اقتصاد طبق اصل 44از سال 71 تا 84 سه هزار میلیارد واگزار شد اما فقط در دولت احمدی نژاد 80 هزار میلیارد واگزاری انجام شد.

 -فضایی شدن ایران در این دوره اتفاق افتاد و ما جز 8 کشور عضو باشگاه فضایی شدیم.

- تا سال 84 مجموع صادرات غیرنفتی ما در سال بیش از 7 میلیارد دلار نبود در مقابل 36 میلیارد واردات داشتیم.

-در کاهش فاصله طبقاتی بر اساس ضریب جیمی؛ اگر این ضریب به سمت یک برود یعنی فاصله طبقاتی زیاد و اگر به سمت صفر برود یعنی فاصله طبقاتی کم شده است ؛ در 84 این عدد 42 صدم بود ولی در سال 90 36صدم شد و این مورد دولت حتی از قانون برنامه بودجه هم جلو زد.

-23میلیون نفر بیمه روستایی شدند.

- حقوق بازنشستگان زیاد شد.

-در تولید سیمان ظرفیت تولید کشور 32 میلیون تن در سال بود تا 84 اما در چندسال اخیر از 76 میلیون تن هم عبور کرد.

-در بیوتکنولوژی، سلولهای بنیادی ، نانو و اختراعات ایران پیشرفت بسیاری در این 8 سال داشت.

-در این دولت بیش از 2 ملیون و 800 هزار واحد مسکن مهر ساخته شد.

-در زلزله رودبار در سال 69 تا 10 سال بعد خانه ها را نساختند اما در زلزله 85 لرستان همه ساختمان ها ساخته شد. حتی در زلزله بم با آنکه قبل از این دولت اتفاق افتاد اما تقریبا همه ساختمانها در دولت احمدی نژاد ساخته شد.

-در صنعت نفت در گذشته از اروپایی ها خواهش و تمنا می شد که یک میلیارد دلار پروژه بگیرند؛ در کل برنامه سوم توسعه 36 میلیارد در نفت سرمایه گزاری شد اما این رقم در برنامه چهارم و تا سال 90 به 80 میلیارد دلار رسیده است.

-در زمان احمدی بیش از صد کشور جهان خواستار الگو برداری از مدل هدفمندی یارانه ها شدند. بعد از هدفمندی یارانه ها بسیاری کارشناسان ادعای تورم دو یا سه درصدی داشتند درحالی که نرخ افزایش تورم یک رقمی بود و 3 تا 4 ردرصد مربوط به تورم جهانی بود.

 

سوال بنده این است که آیا سیاسمت مداران در انعکاس مسائل کشور صداقت را رعایت می کنند؟ صداقت یکی از اصولیست که در کار سیاسی بسیار اهمیت دارد و سیاست مدار و مسئولی که مسائل کشور را صادقانه منعکس نمیکند دیگر قابل اعتماد نیست.

برای بررسی صداقت یک مسئول یا سیاستمدار در مورد مسائل کشور و آمار و ارقام؛ تکیه بر منابع و آمارهای مستند بهترین راه برای بررسی گفته های وی است.

در سال 90 بر اساس آمار مرکز امار نرخ بیکار 12.3 بوده ، رشد تولید ناخالص داخلی با نفت 4 درصد و بدون نفت 3.8 درصد بوده است.  بهتر است اقای روحانی یک بار دیگر به آمار های مستند مرکز امار، بانک مرکزی و ... مراجعه کند و بیش از این اسیر آمارسازی های مشکوک و مسئله دار اطرافیان خود نشود.بلایی که پیش از این نیز این همین گروه ها بر سر سیاست مدار ساده لوحی چون کروبی اورده بودند

اگر آقای روحانی آمارهای رسمی و علمی کشور را قبول نداشته باشد در حقیقت گذشته خود را زیر سوال میبرند زیرا این دولت ادامه دهنده 16 سال دولتهای کارگزاران و مشارکت است و در حقیقت در "سال هفدهم" خود به سر میبرد.

توصیه میکنم که اقایان روحانی، نوبخت، نهاوندیان ، جهانگیری و سایر آقایان که هموراه خود را حامی مردم نشان می دهند و طرفدار حقوق مردم و کرامت انسانی جا می زنند در همین چند روز آینده گزارش مستندی از وضع زندگی،خانه های محل سکونت، میزان ثروت و ... خودشان را به مردم نشان بدهند تا مشخص شود واقعا چقدر شبیه سایر مردم زندگی میکنند. شاید کسانی که به زندگی در خانه های ویلایی عادت کرده اند به طرح هایی چون مسکن مهر به دید تردید نگاه کنند.

آقای روحانی و تیمش، کوچکترین اشکال را چنان بزرگ جلوه میدهند تا بزرگترین دستاوردها را کوچک کنند و این مشی تخریب ناجوانمردانه با کدام یک از منشهای اعتدالی مورد ادعای آقایان سازگاری دارد؟ آیا اعتدال ایجاب میکند اگر ما با یک شخصی مشکل سیاسی و عقیده ای داریم باید هر دورغ و تهمتی را به وی بدهیم؟ آیا ماموریت خود را در تخریب آقای احمدی نژاد می بینید؟ آیا کرامت انسانی مورد ادعای شما تنها شامل اطرافیانتان می شود یا اینکه مخالفان و غیر همفکران مثل احمدی نژاد نیز شامل رفتار اعتدالی و کرامت از سوی شما میش وند؟

آگر  رئیس جمهور محترم ادعایی مبنی بر 8 سال ویرانی دارند پس یا ایشان دروغ میگویید یا رهبری که همواره دستاوردهای دولت را مورد تایید قرار میدادند.

همفکران آقای روحانی در 16 سال ریاست جمهوری چه دستاورد مثبت و طرح جامعی در مورد مسائلی همچون مکن اشتغال یارانه ها و .. داشته اند

دولت هاشمی در زمینه ساخت مسکن چه کارهایی انجام داده است؟ مگر نه این است که دولت احمدی نژاد برخی از طرح هایی را که افتتاح کرده است در زمان همفکران شما کلنگ خورده و به امان خدا رها شده اند تا آقایان به کارهای مهمتر حزبی خود برسند

حداقل این است که دولت احمدی نژاد مردم قزوین، اسلامشهر ،مشهد و ... را که به سیاست های تعدیل اقتصادی هاشمی اعتراص داشتند به رگبار تیربار و گلوله نبست.

هرچند احمدی نژاد تحمل انتقاد بالایی داشت هاشمی مرتب در نمازجمعه ریا می کرد و نشان داد ظرفیت بالایی در تحمل انتقاد دارد و از طرف دیگر منتقدان را زندانی میکرد.

آنچه از آقای روحانی  در این چند روز عمر دولت یازدهم دیده ایم این است که ایشان مقابل منتقدان یک سرهنگ تمام عیار بوده اند.

آقای روحانی که در گزارش صد روزه خود مسکن مهر را تورم زا جلوه میدهند؛ باید توضیح دهند که  دقیقا به حای مسکن مهر و .. .چه طرح هایی دارند.

مشکل این است که آقازادگان همفکر ایشان سفرهای خارج از کشور میرفتند ولی دولت احمدی سفر استانی و آگاهی از حال مردم را ترجیح می داد.

مردم در سال 84 و 88 همانهایی بودند که از سیاست هایی اقتصادی همفکران آقای روحانی که همچنان ادعا می کنند مملکت در زمانشان گل وبلل  شده تبری کردند. شکست هاشمی در 84 و میرحین در 88 که حامیان دولت گل و بلبلی بودند نشانه چیست؟ میتوان پذیرفت که مردم در زمان شما میلیارد بودن و یکباره از تیر 84 همه ورشکست و فقیر شده اند؟

آقای روحانی اگر به فضای سال 84  برگردیم چند راهکار جالب به شما پیشنهاد میدهمانجام دهید تا معنای ویرانه را بهتر متوجه بشوید و دفعاف بعد از این کلمه در جای مناسب خود استفاده کنید :

1-      کلیه مسکن های مهر ساخته شده را خراب و به جاش در نیاوران و دماوند .و .. ویلاهای ارزان قیمت و مناسب بسازید.

2-      کلیه بزرگراههای ساخته شده را با بیل تخریب و به قبل از 84 برگردانید

3-      کلیه برق اب و ... روستاها را به فضای قبل 84 برگردانید

4-      وام های با نرخ سود پایین که در اختیار مردم مستضعف قرار گرفت و جهت ادامه تحصیل فرزند هاشمی هدیه کنید.

5-      کلیه تاسیسات و تجهیزات هسته ای، و  ... را منهدم کرده که سریعتر تجهیزات فاض چندسال اخیر را از بین ببرید.

آقای روحانی گزارش صدروزه شما توهین شدید به شعور سیاسی ملتی است که هم در سال 84 و هم 88 دست به انتخاب زد. اگر برای ملت حق انتخاب قائلید پس به رای احترام بزارید .آاقای روحانی در 84 و 88 هیچ یک از همفکران شما به احمدی تبریک نشد اما دولت احمدی که از دید شما تند و  غیر غقلانی و .. است در یک اقدام ماندنی که درس توسعه را به همه داد به دیدار شما امد و وزرایش گزارش کارهای انجام شده اخیر را به شما داند؛ رفتاری که هیچگاه از مدعیان توسعه سیاسی سرزنزده و نخواهد زد!

از دولت و تیم مذاکره کننده همچنین انتظار داریم که توضیح دهند که بعد از این همه هیاهو و  دیدار با کدخدا چرا اتفاق خاصی نیفتاده و 17 کشور مهم ما در لیست تحریم قرار گرفته و قطعنامه ضد حقوق بشیر علیه ایران صادر می شود؟چرا 8 سال مقاومت مردم پای این جمله که انرژی هسته ای حق مسلم ماست در مذاکرات در نظر گرفته نشد؟ مردمی که هزینه های زیادی برای استقلال و شکوفایی کشورشان تقدیم کردند آیا با نتیجه این مذاکرات موافق هستند؟

پیشنهاد میکنم که تیم مذاکره کننده قبلی و فعلی در صدا و سیما مذاکره کنند؛ و مشخص شود که آیا آنچه داده ایم و آنچه گرفته ایم برابر بوده یانه؟ یقینا مردم اگر از محتوای دقیق توافق نامه آگاه شوند؛ هیچگاه تن به آن نمی دهند.

از دولت باید پرسید که چرا به جای برخورد منطقی با منتقدان علاقه خاصی به برچسب زنی داردی و آنها را تندرو بی منطق و .. خطاب می کنید؟ آیا کرامت انسای و حقوق شهروندی شما شامل حال مخالفان هم میشود؟ آقای روحانی نگذارید سبقه طولانی امنیتی تان بر سبقه حقوقدانیتان بچربد.

به دولت محترم و آقای روحانی که ادعای حقوق دانیشان گوش فلک را کر کرده است؛ توصیه میکنم اگر نمیترسید و حقوق دان هستید؛ بیایید و همانگونه که تشکل های دانشجویی مختلف و البته رئیس جمهوری سابق هم اعلام آمادگی کرده اند؛ در فضایی منطقی و دور از هیاهو به مناظره بنشینید و فضای کشور را برای مردم شفاف سازی کنید.

این که تمام رسانه های دولتی و وابسته به دولت مدام فریاد میزنند که دولت قبل کشور را ویرانه کرده؛ درحالی که دولتمردان قبل هیچ تربیونی برای دفاع از خود ندارند؛ به هیچ وجه با مشی اعتدالی مورد اعدای آقای روحانی سازگار نیست.

آقای روحانی اگر هنوز هم به شعارهای تبلیغاتیتان مبنی بر نقد پذیری پایبند هستند باید در این مناظره شرکت کرده و بعد از اینکه دو طرف مناظره حرف های خود را زدند؛ قضاوت بر عهده مردم گذاشته شود.

آقای روحانی گفتند که دولت راستگویان را تشکیل میدهند ولی متاسفانه مثلا در مورد موجودی خزانه می بینیم که هر عضوی از دولت یک حرف را می زند؛ رئیس جمهور میگوید خزانه خالی است در حالی که وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی می گویند خزانه خالی نیست! و هنوز هم نفهمیدیم که چه کسی آمار درست را ارائه میکند؛ گویا دولت محترم موسسه امار سازی تشکیل داده است!

هرچند حرف های نگفته بسیار هنوز باقی مانده است اما در نهایت باید بگویم که ما دولتمردان فعلی را فزرند انقلاب میدانیم و دوست نداریم که خدایی ناکرده لقب دولت دروغگویان به انها داده شود.

 


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
What causes pain in the Achilles tendon? جمعه 17 شهریور 1396 06:27 ق.ظ
Hi there, I found your site by way of Google while looking
for a similar matter, your website came up, it looks
great. I've bookmarked it in my google bookmarks.
Hello there, just became alert to your weblog thru Google, and located
that it's truly informative. I'm gonna be careful for brussels.
I will be grateful if you happen to proceed this in future.
Numerous other folks can be benefited from your writing.
Cheers!
عباس دوشنبه 2 دی 1392 01:12 ب.ظ
سلام
خسته نباشی/ عالی بود
احمد دوشنبه 2 دی 1392 04:24 ق.ظ
طیب الله انفسکم...
مطلب جامعی بود. نقدی مشفقانه و در عین حال محترمانه. اما چه باید کرد که دولتمردانی که داعیه نقد پذیریشان بلند است، در عمل خلاف آنرا نشان می دهند. منتقدان صدیق را تندرو و افراطی می خوانند و...
ولی باید گفت و نوشت، و روشنگری کرد.
والعاقبه للمتقین
مطلب شما را در حنفا خواندم
برقرار باشید
التماس دعا
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.
درباره ما
ما هستی خویش، به ولی می بازیم
عشقی که به عشق ازلی می بازیم
این بار امانت که خدا داد به ما
جانی است که بر سیدعلی می بازیم
مدیر وب سایت : شاهین شکوهی
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوندهای روزانه